Sosyal

Geleneksel Uludağ Piknik Şenlikleri

Geleneksel Uludağ Piknik Şenlikleri yeniden gerçekleştirilecek, üyelerimizin aileleri ile birlik ve beraberlikleri yapılacak bu organizasyonda daha da pekişecektir. Organizasyonda, uçurtma şenlikleri, ip çekme ve çuval yarışmaları ile yakan top turnuvaları yapılacak, birinciler ise çam sakızı çoban armağanı ile  ödüllendirilecektir.

ucurtma

İftar Yemekleri

Dinimizin en güzel ve en anlamlı ayı olan Ramazan ayında Oruçlarını tutan tüm meslektaşlarımıza aileleri ile beraber İftar Sofraları kurulacak, yine birliğimizin ve beraberliğimizin bu mübarek ayda da sevaplarıyla devam etmesini sağlayacağız.

Peygamberimiz şöyle buyuruyor:

“Cennette “Reyyan” denilen bir kapı vardır. Bu kapıdan kıyamet gününde Cennete yalnız oruçlular girerler; o kapıdan onlardan başka hiçbir kimse giremez.”

Ayrıca Oruçluya iftar vermek çok faziletli bir mal olmakla birlikte Ramazan ayının sünnet ve geleneklerindendir. Oruçluyu iftar vermenin fazileti ile ilgili birçok Hadisi şerif mevcuttur.
Peygamber efendimiz,
“Bir kimse, bu ayda bir oruçluya iftar verirse günahları af olur. O oruçlunun sevabı kadar ona sevap verilir.” buyurunca, Ashabı kiramdan bazıları, bir oruçluyu iftar ettirecek kadar zengin olmadıklarını söylediler.
Onlara cevaben buyurdu ki:
“Bir hurmayla iftar verene de yalnız suyla oruç açtırana da biraz süt ikram edene de bu sevap verilir.”